
In Huis Sonneveld ervaart de bezoeker hoe het was om anno 1933 in een hypermodern huis te wonen. Met de gratis audiotour kan men vrij door de woning lopen en horen hoe de familie Sonneveld in hun tijd woonde. Voor kinderen is er de audiotour ‘Logeren bij Leonard’, waarbij de kleinzoon van de familie hen alle geheimen van het huis influistert.
Best bewaard gebleven woonhuizen
Huis Sonneveld is een van de best bewaard gebleven woonhuizen in de stijl van Het Nieuwe Bouwen. De vrijstaande villa uit 1933 werd ontworpen door architectenbureau Brinkman en Van der Vlugt in opdracht van Albertus Sonneveld, een van de directeuren van de Van Nellefabriek. De architecten ontwierpen een totaalconcept waarin architectuur, interieur en inrichting minutieus op elkaar zijn afgestemd en elkaar versterken.
De woning is licht en ruim, met veel balkons en grote raampartijen die uitzicht bieden op het groen van de omliggende tuin. Bijna alle meubels en lampen in het huis zijn afkomstig van de firma Gispen, soms speciaal voor de Sonnevelds gemaakt. Juist dit maatwerk verraadt de hang naar luxe en comfort van de familie. Daardoor is Huis Sonneveld geen dogmatisch voorbeeld van functionalisme, maar een persoonlijke leefomgeving.
Het is mogelijk om het huis met een groep van maximaal 15 personen te bezoeken.
Het toegangsbewijs is ook geldig in Het Nieuwe Instituut
* 25% korting op de entreeprijs met de Rotterdam Welcome Card *